Letnie rekolekcje Ligi Rodzin Szensztackich w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Po długim czasie spotkań on-line, z wielką radością uczestniczyliśmy w rekolekcjach dla Ligi Rodzin Szensztackich. Z naszej diecezji dla rodzin odbyły się 4 serie rekolekcji – 2 serie w WSD w Koszalinie i 2 serie u Sióstr Szensztackich w Zakopanem na Krzeptówkach. Z tego pięknego czasu darowanego nam przez Boga skorzystało ponad 50 małżeństw razem z dziećmi.

Tematem rekolekcji było motto „W ręku Garncarza”, a rozważania dotyczyły tego, jak zaufać i oddać się kształtowaniu najlepszego Garncarza – Boga Ojca. Podczas wykładów podkreślone zostały role matki i ojca, żony i męża w naszym codziennym życiu.

W Koszalinie towarzyszył rekolekcjom symbol Ducha Świętego, który jest przeznaczony do Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej, a obecnie peregrynuje po parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wzmacniał nas on w dążeniu do przemiany naszych serc i umysłów oraz przypominał, że wszystko to czynimy pod miłosiernym okiem Boga Ojca, który nieustannie czuwa nad naszym formowaniem i dążeniem do świętości w codziennych rolach.

  • Przyznaję szczerze, że nie chciałem jechać na rekolekcje. S. Celina wiele razy mówiła nam o nich i zachęcała do udziału. No to pojechaliśmy. I przeżyłem szok, taki pozytywny. Bardzo podobały mi się modlitwy w kaplicy, kazania, praca w grupach… Niezmiernie cieszyłem się, że mogłem wiele czasu spędzić tylko z moją żoną. To było wspaniałe. Mamy czwórkę dzieci, zatem niewiele czasu możemy przebywać wyłącznie ze sobą – Mariusz
  • Jeszcze raz dziękujemy za wspaniałe rekolekcje, które były mocną dawką dla kondycji duchowej i fizycznej – Dorota i Wojtek
  • Dziękujemy za dar rekolekcji. Chwała Bogu – Krzysia i Sławek
  • Siostro, jeszcze raz dziękujemy bardzo za wspaniały czas rekolekcji. Bóg zapłać za wszystko – Asia i Wojtek