Każde sanktuarium szensztackie posiada swoją szczególną nazwę (ideał, imię) która wyraża jego posłannictwo oraz wiąże się z historią jego powstania. Sanktuarium na Górze Chełmskiej zostało ogłoszone jako „Sanktuarium Przymierza” w dniu 8 października 1994 roku przez ks. bpa Ignacego Jeża.

Sanktuarium Przymierza stoi przed nami jako zaproszenie do budowania życia osobistego i rodzinnego na Bożej woli wyrażonej w Dekalogu – w Starym i Nowym Przymierzu. Zaprasza do modlitwy w intencji urzeczywistnienia duchowego dziedzictwa IV pielgrzymki papieskiej do Ojczyzny.

Historia Góry Chełmskiej

Góra Chełmska koło Koszalina jest najwyższym (ok. 137 m n.p.m.) wzniesieniem morenowym na całym południowym obrzeżu Bałtyku aż do granic Holandii włącznie. Jej historia religijna sięga wczesnego średniowiecza (VIII w.). Już wówczas, jako wyróżniające się wysokością […]

Czytaj dalej →

O Sanktuarium Przymierza

Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej wpisuje się w sieć sanktuariów szensztackich na całym świecie.

Czytaj dalej →

Oferta dla pielgrzymów

Góra Chełmska leży ok. 1,5 km od Koszalina. Dojazd własnymi środkami lokomocji (pieszo 0,5 godz.). Przed bramą jest obowiązkowy PARKING. Wjazd na teren Sanktuarium dostępny jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Prosimy o uszanowanie SACRUM tego miejsca. […]

Czytaj dalej →