Spotkanie kobiet w cieniu sanktuarium

7 maja 2022 odbyło się spotkanie dla kobiet przy Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 kobiet w różnym wieku. Piękna, wiosenna aura sprzyjała  modlitwie i budowaniu wspólnoty. Tematem rozważań był pierwszy krok, jaki możemy postawić na drodze do odnalezienia wewnętrznej równowagi. Inspiracją tej drogi jest życie Czcigodnej Służebnicy Bożej s. M.Emilii Engel. Ona prowadzona duchowo przez O. Józefa Kentenicha pomimo swoich lęków i słabości osiągnęła szczyty świętości. Za wzorem Maryi stała się osobą promieniującą pokojem, radością pośród wielu cierpień i niedomagań.
Kobiety obecne na spotkaniu otrzymały konkretne wskazówki do tego, co zrobić, by dać się wewnętrznie poruszyć spojrzeniu Boga.
Prawda, że Bóg interesuje się każdą z nas, że patrzy z miłością i czeka na nas pośrodku codziennych zajęć wybrzmiała nie tylko podczas konferencji, ale również w czasie Eucharystii. Ks. prof. dr Janusz Bujak, kapelan sanktuarium, w czasie kazania ukazał uczestniczkom, co mówi Pismo Święte o spojrzeniu Boga na nas i jak my powinniśmy patrzeć na  siebie, na  Boga i na drugiego człowieka.
Nie zabrakło też czasu na modlitwę różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

Poniżej świadectwa:

Dla mnie spotkanie dla kobiet „By odnaleźć wewnętrzną równowagę… Pozwól dotknąć się spojrzeniu”, które odbyło się wczoraj, było potwierdzeniem, że potrzebujemy spotkań we wspólnocie.

Słuchając się nawzajem i dzieląc się swoimi obawami, lękami, radościami możemy zobaczyć, że nie jesteśmy w naszych smutkach i radościach osamotnieni, że inni mają podobnie lub wręcz tak samo.

To spotkanie utwierdziło mnie, że nie muszę wyłącznie sama lub z drugim człowiekiem rozwiązywać swoich problemów, szukać ukojenia swoich smutków, dzielić się swoją radością – ale mam kochającą MATKĘ – MARYJĘ i jej ukochanego SYNA – JEZUSA oraz kochającego nas i miłosiernego BOGA – OJCA, którzy są ze mną w każdej chwili mojego życia. Tylko musze im o wszystkim powiedzieć, poprosić ich o pomoc, za wszystko podziękować i bezgranicznie zaufać. 
Elżbieta

Bardzo dziękuję MTA i Siostrom – Krzysztofie i Indze za zorganizowanie i przeprowadzenie tego spotkania.

       Wspomnienie życia i powołania Siostry Emilii ukazało mi moją codzienność, która momentami wcale niełatwa, jest zawsze planem Bożym.

       W bardzo miłej atmosferze mogłyśmy porozmawiać i wspólnie odnieść się do  treści przekazanych nam przez Siostry.

       Nasze spotkanie uświadomiło mi, że osiągnięcie wewnętrznej równowagi to proces, który jest po prostu ciężką pracą nad sobą  pod czujnym okiem Bożym.
M.