Diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej

4 czerwca odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu  Pielgrzymującej Matki Bożej oraz obchody 31. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Górze Chełmskiej i poświęcenia Sanktuarium przez Ojca Świętego. Przybyło około tysiąca osób z ponad 70 parafii w diecezji, a także z Kartuz i Gdańska. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą różańcową o godzinie 10.00, a kolejne tajemnice przeplataliśmy śpiewem. Następnie wysłuchaliśmy ubogacającej konferencji, którą wygłosił o. Wojciech Groch z Instytutu Ojców Szensztackich w Józefowie k. Warszawy. Eucharystii przy sanktuarium przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, który skierował do zgromadzonych wokół sanktuarium pielgrzymów słowa zachęty do apostolskich działań i wdzięczności za otwieranie swoich domów dla Matki Bożej, której obraz pielgrzymuje w małych kapliczkach.

Jak przeżyli tę uroczystość pielgrzymi:

Irena:
Ja na Górze w Sanktuarium zawsze czuję się jak w domu u Mamy czyli bezpiecznie, a w sercu pokój i radość i ta pewność że wszystko będzie dobrze bo jest Mama. Uroczystość była pięknie zorganizowana, nawet pogoda dopisała.

Krystyna:
Po tylu godzinach wracam wypoczęta i czuję się przytulona przez Maryję. 

Anna:
Jestem pod wielkim wrażeniem, podobało mi się wszystko i miejsce – bo dawno nie byłam, a tak bardzo się zmieniło; i Eucharystia, homilia księdza biskupa… Naładowałam swoje duchowe akumulatory i odważnie idę stawiać czoła trudnościom.

Katarzyna:
To była piękna uroczystość. Jestem wdzięczna, że co miesiąc mogę przyjmować Maryję w swoim domu i nawiedzać Ją w tym sanktuarium. Za rok przyjedzie nas więcej.

Elżbieta:
Bardzo przeżyłam różaniec w ciszy, na powietrzu, piękne rozważania… i to cudowne miejsce… tam jest taki spokój… Dziękuję za łaskę bycia w tym miejscu. Czułam ciepło domu, dobrze być u Mamy.