Góra Chełmska leży ok. 1,5 km od Koszalina. Dojazd własnymi środkami lokomocji (pieszo 0,5 godz.). Przed bramą jest obowiązkowy PARKING. Wjazd na teren Sanktuarium dostępny jest wyłącznie dla osób niepełnosprawnych.

Prosimy o uszanowanie SACRUM tego miejsca. Pielgrzymów obowiązuje zachowanie porządku według wskazań umieszczonych na tablicach informacyjnych.

Gościniec

Z myślą o pielgrzymach został przygotowany GOŚCINIEC – zadaszenie dla ok. 50 osób wraz z punktem małej gastronomii – ciepłe i zimne napoje, słodycze, posiłki. GOŚCINIEC jest otwarty od 10.00 do 19.00 (maj – wrzesień).

Czytaj dalej →

Wieża widokowa

Wieża o wysokości 31,5 metra z widokiem na piękną panoramę okolicy. Godziny otwarcia: Maj – wrzesień – codziennie od godz. 10.00 do 19.00 Październik i kwiecień – tylko w piątki, soboty i niedziele od godz. 11.00 […]

Czytaj dalej →

Pamiątki

Na Górze można nabyć pamiątki i dewocjonalia z Góry Chełmskiej. Wystarczy zadzwonić do domofonu i poprosić Siostrę.

Czytaj dalej →

Oferta dla grup zorganizowanych

Ruch pielgrzymkowy wokół sanktuarium rozwija się systematycznie od chwili powstania i poświęcenia Sanktuarium, gdy nawiedził to miejsce najdostojniejszy pielgrzym – Jan Paweł II. Pielgrzymi przybywają indywidualnie i w zorganizowanych grupach, które mają nie tylko charakter religijny, […]

Czytaj dalej →