Skupienie Wielkopostne Ruchu Szensztackiego w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

W sobotę 29 lutego, o godz. 10.00 Diecezjalna Rodzina Szensztacka zgromadziła się na Górze Chełmskiej, by Nabożeństwem Drogi Krzyżowej rozpocząć wielkopostne skupienie. W Sanktuarium Przymierza – u stóp Matki i Królowej – członkowie Ruchu zawierzyli czas wielkopostnej odnowy i odnowili przymierze miłości z Maryją.

Następnie wszyscy uczestnicy skupienia przejechali do Szkoły Katolickiej przy parafii Ducha Świętego, gdzie nastąpił dalszy ciąg programu.

Po zawiązaniu wspólnoty i powitaniu uczestników skupienia Ojciec Przemysław Skąpski miał impuls nt.<Tu i teraz-… silni i ufni w Bogu!>.

W programie była także praca w grupach, oraz w kościele parafialnym – czas na adorację Najświętszego Sakramentu, okazja do Sakramentu Pokuty; Eucharystia, której przewodniczył Protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce Ks. Bp Paweł Cieślik. Oczywiście, nie zabrakło też czasu na wspólną kawę, herbatę i ciastko….

Opatrzność Boża pozytywnie zaskoczyła nas dużą ilością uczestników skupienia, za co jesteśmy Kochanemu Bogu bardzo wdzięczni.