Relacja ze spotkania dla kobiet z cyklu „Jak odnaleźć wewnętrzną równowagę”

Dnia 6 maja 2023 na Górze Chełmskiej przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej odbyło się trzecie spotkanie dla Kobiet z cyklu: „Jak odnaleźć wewnętrzną równowagę”.

Tym razem temat brzmiał: „Na nowo ukształtować rytm dnia”. Na spotkanie, które trwało w godzinach: od 10.00 do 16.00 przybyło ponad 40 kobiet.

Dziękujemy wszystkim Paniom, które odpowiedziały na zaproszenie, dziękujemy za zaangażowanie, otwarcie oraz stworzenie pięknej wspólnoty. Siostra M. Krzysztofa i M. Sabina.

Poniżej umieszczamy fotorelacje i niektóre świadectwa:

Bóg zapłać za wczorajsze  „Spotkanie dla kobiet”. Miałam wątpliwości czy ono jest dla mnie. Jestem na emeryturze, trochę pracuje, generalnie nie mogę narzekać, na brak  czasu dla siebie. Po konferencji dowiedziałam się, że źle korzystam z chwili dla siebie, po prostu marnotrawię ją bez sensu. Muszę „na nowo ukształtować swój czas”, ale  przede wszystkim zapraszać  do niego Boga. Wiem też po ” spotkaniu”, że czeka mnie jeszcze dużo pracy żeby pokochać siebie ze swoimi wadami, ale wiem jak to jest ważne, bo  bez tego nie będę dobra dla innych. Bóg zapłać jeszcze raz za ten błogosławiony czas z Siostrami „i kobietami”. Lilianna

###

Dziękuję na początku Matce Bożej Trzykroć Przedziwnej, za to że uczestniczę w tych spotkaniach i wszystkim Kobietom, Siostrom za wspaniałą atmosferę, Sanktuarium – miejsce, gdzie myślę każdy czuje się jak u siebie w domu. Na pierwsze spotkanie w ubiegłym roku przyjechałam pociągiem, zapytała mnie Siostra dlaczego nie autem i odpowiedziałam, że boję się wybierać w dalszą podróż sama. Tego dnia również po raz pierwszy słyszę o siostrze Emilii Engel, o Jej życiu, lęku i niesamowitej ufności w Bożą Opatrzność i oddaję wszystkie swoje obawy, lęki. Dzisiaj nie boję się jeździć sama, odważyłam się na pierwszy krok i podjęłam decyzję o zmianie pracy, po prostu zaufałam Dobremu Bogu. Nie rozmyślam co będzie „kiedyś”, jest w tym niesamowita wolność, radość i przede wszystkim wdzięczność, że Boża Opatrzność czuwa nade mną, nad każdym z nas. Bóg zapłać Siostrze Krzysztofie za niewypowiedziane dobro, do którego się przyczyniła, bowiem każde spotkanie ubogaca, buduje i uczy pielęgnacji wrażliwej duszy kobiety. Z Panem Bogiem

Sylwia

###

Na tym spotkaniu uświadomiłam sobie:

Kocham adorację i na początku kiedy szłam na godzinną adorację to miałam wrażenie, że marnuje czas, ale teraz wiem, że trwając  przy Bogu nigdy nie marnuję czasu i to jest odpoczynek dla mnie, że mogę powiedzieć wszystko, że mogę trwać w ciszy i usłyszeć głos Boga  i to jest najwspanialsze.

Bóg zapłać Siostrom za dar wspólnego spotkania. Ewa