Ogłoszenia duszpasterskie w Niedzielę Palmową 24.03.2024 r.

  1. Po Mszy Świętej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, zakończona o godz. 15:00 koronką do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwem Gorzkich Żali z ostatnim
    w tym roku kazaniem pasyjnym.

  2. Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.

– w Wielki czwartek w Katedrze w Koszalinie o godz. 9:00 Msza krzyżma

W Sanktuarium na Górze Chełmskiej – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17:00

– w Wielki Piątek zapraszamy na Górę Chełmską na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy przy bramie u podnóża Góry o godzinie 14:00 a zakończymy
w Sanktuarium w Godzinie Bożego Miłosierdzia – nowenną do Bożego Miłosierdzia.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – tzw. post ścisły.

W Sanktuarium nie będzie w Wielki Piątek – Liturgii Męki Pańskiej oraz w Wielką Sobotę – Wigilii Paschalnej. Nie będzie również błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Gorąco zachęcamy do udziału w kościołach parafialnych.

  1. Ze względu na wyjątkowy charakter rozpoczynającego się tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest w tym roku przeniesiona na 8 kwietnia.

  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w poniedziałek – w II dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w Sanktuarium o godzinie 12:00. W niedzielę po Mszy Świętej nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwa o godz. 15:00.

  3. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę, Msze Święte i nabożeństwa, wg stałego porządku.

  4. Budowę Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego można wspierać dobrowolną ofiarą przekazaną na konto sióstr lub do kopert wyłożonych w Sanktuarium. Zapraszamy do wsparcia budowy poprzez rozliczenie 1,5% naszego podatku na fundację sióstr / Fundacja Przymierze z Koszalina (informacja w gablocie). Wszystkich ofiarodawców siostry polecają w codziennej, wspólnotowej modlitwie.

  5. Na najbliższy tydzień – tak bogaty w duchowe przeżycia, życzymy wszystkim pielgrzymom Sanktuarium Przymierza oraz tym, którzy łączą się z nami duchowo przy pomocy transmisji, otwartości serc na to, czego Bóg w tym wyjątkowym tygodniu pragnie w nas dokonać.