I Dzień Kultury dla Góry już za nami

W sobotę 28 lipca 2018 r. odbył się I Dzień Kultury dla Góry na Górze Chełmskiej w Koszalinie, przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Podczas imprezy zostało zlicytowanych 15 obrazów na rzecz budowy Centrum Pielgrzymkowo- Turystycznego. Autorkami obrazów są Małgorzata Borsukiewicz z Piły i Ewa Czernal-Suliga z miejscowości Bielowicko w okolicach Bielska Białej.

Program został ubogacony muzyką klasyczną w wykonaniu s. M. Zoji Dombrowskiej z Sankt Petersburga – skrzypce oraz Violetty Milka z Mielna – fortepian . Wystąpili także Młodzi Artyści z Mini Studia Poezji i Piosenki przy CK105 w Koszalinie pod dyrekcja Ewy Turowskiej.

Uczestnicy mieli możliwość wsparcia budowy, biorąc udział w charytatywnej Loterii fantowej „Buduj z nami…” oraz poprzez nabycie cegiełek i złożenie ofiar do puszek Fundacji Przymierze. Zebrany dochód z Dnia Kultury w wysokości ponad 5000 zł został przekazany na budowę Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego na Górze Chełmskiej.

W I dniu Kultury dla Góry wzięło udział ok. 300 os. Wszystkim ofiarodawcom, dobrodziejom i sponsorom oraz wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowania i przeprowadzenie programu gorąco dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie u tronu Królowej Przymierza w sanktuarium.

Siostry Szensztackie z Góry Chełmskiej

 

relacja Gościa Niedzielnego

relacja Polskiego Radia Koszalin