Odpust już za nami

W sobotę, dnia 8 czerwca br., Rodzina Szensztacka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zebrała się w centrum Ruchu Szensztackiego naszej diecezji – na Górze Chełmskiej przy Sanktuarium Przymierza, by świętować 28. rocznicę poświęcenia tegoż Sanktuarium przez św. Jana Pawła II. Była to zarazem Diecezjalna Pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki. Przybyli też pielgrzymi z diecezji gdańskiej i pelplińskiej.

Dziękczynną Eucharystię – w gronie kilku kapłanów, którzy przyjechali razem z wiernymi ze swoich parafii – sprawował Ks. Bp Ordynariusz Edward Dajczak oraz Protektor Ruchu Szensztackiego Ks. Bp Paweł Cieślik.

W homilii bp Dajczak zwrócił uwagę na wymiar ewangelizacyjny apostolatu. – Chciałbym was prosić, abyście zrobili wszystko, by w tych małych rodzinnych wieczernikach przez modlitwę, przez wejście Maryi zjawiał się w waszym życiu Bóg i w ten sposób czynił z was świadków….  Proszę was, byście zrobili wszystko w waszych miejscowościach, parafiach, tam gdzie jesteście, by ta wspólnota, która otworzy drzwi Maryi, ciągle wzrastała również ilościowo. Biskup utwierdził zebranych w przekonaniu, że dzieło Matki Bożej Pielgrzymującej jest dobrą odpowiedzią na to wielkie zadanie, które zostawił nam Zbawiciel – trwanie na modlitwie.

Opiekunowie kręgów – 12 osób – diecezji pelplińskiej i archidiecezji gdańskiej, po odpowiednim przygotowaniu, oddali się Matce Bożej w przymierzu miłości. Akt przymierza przyjął ks. bp Paweł Cieślik w Sanktuarium.

Ze względu na liczbę osób pielgrzymka ta przerosła wszelkie nasze oczekiwania. Przybyli czciciele Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z 45 parafii diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. W apostolacie działającym w diecezji w 60 parafiach jest obecnie ponad 270 kręgów. Każdy z nich liczy od 10 do 15 rodzin czy osób. Oznacza to, że Pielgrzymującą Matkę Bożą przyjmuje do swoich domów ponad 3 tys. wiernych.  

W <koszalińskim Gościu Niedzielnym> czytamy : To obecnie jedno z najprężniej rozwijających się dzieł ewangelizacyjnych w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.