Get Adobe Flash player

Rekolekcje

Echo z rekolekcji letnich dla rodzin 2016

 "Miłosierni jak Ojciec" - to temat przewodni, który towarzyszył tegorocznym rekolekcjom letnim prowadzonym dla rodzin w trzech turnusach. W sumie z naszej diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej w rekolekcjach tych wzięło udział 30 rodzin (łącznie 85 osób). 

Rekolekcje w Zakopanem razem z siostrą M.Krzysztofą prowadził ks. dr Zygmunt Czaja, a w Świdrze wspomagała jeszcze siostra M.Olga.

 

Czytaj więcej...

„Wytrwajcie w miłości Mojej”

Pod takim hasłem Rodziny Szensztackie z naszej diecezji przeżywały tegoroczne wakacyjne rekolekcje.
Temat i myśl przewodnia dotyczyła pielęgnowania więzi: z Bogiem, ze współmałżonkiem  w rodzinie. Oprócz konferencji, dialogu małżeńskiego, wspólnych spotkań przy stole, uczestnicy mieli też czas na małżeńskie spotkanie z Bogiem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
Rekolekcje trwały od 20 do 23 sierpnia. Wszystkich uczestników było w sumie 40 osób. Każdy wyjechał z nowym zapałem, by trwać w jedności i łasce Bożej, by zabiegać pomimo braku czasu o wspólne spotkanie ze współmałżonkiem, by budować jedność w rodzinie, oraz  środowiskach pracy zaczynając od własnego serca.

Czytaj więcej...

Rekolekcje dla rodzin w Bydgoszczy

W dniach od 2 do 6 sierpnia 2015 roku rodziny z naszej diecezji przeżywały swoje rekolekcje przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Bydgoszczy. Mottem przewodnim była perykopa zaczerpnięta z Ewangelii św. Jana: „…wytrwajcie w miłości Mojej”. W poszczególnych dniach rekolekcji małżonkowie mieli możliwość zweryfikowania swoich więzi z Bogiem, pomiędzy sobą a także ze swoimi dziećmi. Próbowaliśmy sobie również na nowo uświadomić jaką cenną pomoc w pielęgnowaniu więzi pełni Matka Boża w naszym życiu, z którą zawieramy przymierze miłości. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam na wielorakie sposoby, byśmy ten czas mogli przeżyć bezpiecznie, w pełni zawierzając się prowadzeniu Bożemu.
Szczególne podziękowania ks. dr Eugeniuszowi Ploch i s.M.Oldze za miłą i dobrą współpracę.
s.M.Krzysztofa

Czytaj więcej...

Żyć z wiary - praktyka wiary...

Żyć z wiary – praktyka wiary...

Pod takim hasłem Rodziny Szensztackie spędziły tydzień czasu na rekolekcjach w Zakopanem ( 29.07 - 5.08.2013r. ). Podczas codziennej katechezy i wyjść w góry, mogliśmy podjąć refleksję na temat naszej wiary i doświadczać jej piękna. W kontekście trwającego Roku Wiary zastanawialiśmy się nad tym, jak ziarno wiary zapoczątkowane podczas Chrztu świętego rozwija się w nas; jak aktualizuje się w naszym codziennym życiu poprzez nasze przymierze miłości? Stawialismy sobie pytania: Gdzie jestem jako człowiek wiary? Jak wyglądała moja droga wiary? Czy dojrzewam w wierze? Pomocą były słowa najnowszej encykliki Ojca św. Franciszka Lumen fidei oraz naszego Ojca Założyciela ks. Józefa Kentenicha. Rekolekcje prowadzili: ks.Grzegorz Szewczak i s.M.Ewelina Bachorska.

 

więcej zdjęć - patrz Galeria

Wyjazd na rekolekcje

W poniedziałek 1 lipca z Góry Chełmskiej 36 dziewcząt ze szkoły podstawowej wyjechało na swoje rekolekcje do Poznania. Ten czas wakacyjnego odpoczynku i spotkania z Bogiem prowadzą Siostry szensztackie – s.Edyta i s.Izabela.
Dzieci podczas pięciu dni spędzonych poza domem będą zastanawiały się - Jak w Roku Wiary być Apostołem w domu, w szkole, wśród rówieśników.
W programie, oprócz spotkań tematycznych, przed południem są również zaplanowane atrakcje takie, jak: zwiedzanie Poznania ( np. kościół Farny, Ratusz, Palmiarnia itp.), wyjście do kina, a także wycieczka do Gniezna.
Powrót zaplanowany jest na 5 lipca w godzinach wieczornych.
Wszystkim małym i większym uczestniczkom życzymy pięknych przeżyć, dużo wrażeń, a przede wszystkim doświadczenia bliskości Pana Jezusa, który nieustannie zaprasza na drogę przyjaźni ze Sobą.

 

Czytaj więcej...