Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie 17.05.2026 r.
14 maja 2026
- Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 14:00 będzie sprawowana Msza święta z okazji trzeciej Diecezjalnej Pielgrzymki Rolników do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Bezpośrednio po Mszy Świętej, czyli około godz. 15:00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe.
Ze względu na Mszę Świętą nie będzie w sanktuarium wystawienia Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 12.
- W poniedziałek 18 maja ze względu na Dzień Przymierza Msza św. będzie o godzinie 18.
- W przyszłą sobotę 23 maja o godzinie 11.00 w koszalińskiej katedrze święcenia diakonatu otrzyma Paweł Lech.
- W niedzielę 24 maja 2026 r., po Mszy Św. ok godz. 13.15 nastąpi otwarcie nowej wystawy plenerowej: MIASTO POD GÓRĄ CHEŁMSKĄ. ŚLADY HISTORII. Fundacja Przymierze wraz z Archiwum Państwowym w Koszalinie, ZAPRASZA na to wydarzenie przy Centrum Pielgrzymkowo -Turystycznym / ściana wystawowa przy wieży widokowej. Projekt wystawy objęty jest patronatem honorowy Ks. Biskupa Krzysztofa Zadarki oraz Prezydenta Miasta Koszalina.
- W sobotę 6 czerwca, na Górze Chełmskiej będziemy obchodzić kolejną rocznicę poświęcenia Sanktuarium Przymierza przez św. Jana Pawła II oraz Diecezjalną Pielgrzymkę Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej. Szczegółowy program uroczystości będzie umieszczony na plakacie w gablocie.
- Msze Święte i nabożeństwa w najbliższym tygodniu wg stałego porządku. W sposób szczególny zapraszamy na nabożeństwa majowe w tym wyjątkowym, maryjnym miejscu. W dni powszednie o godz. 16:30, w niedzielę i święta o godz. 15:00.
- Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim pielgrzymom Sanktuarium Przymierza, życzymy żywej wiary, która nadaje codziennym zmaganiom głęboki sens i wartość. Życzymy Wam również dobrego tygodnia.
