Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu, 4.12.2022 r.

1. Dziś, bezpośrednio po Mszy Świętej indywidualne błogosławieństwo dzieci
    a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz Nieszporami adwentowymi.
  2. W związku z przypadającym 4 grudnia ‘Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie’ oraz apelem skierowanym do nas przez Biskupów Ukrainy, po Mszy Świętej, przed sanktuarium można złożyć ofiarę wspierającą,
    – w tym roku konkretnie – Kościół w Ukrainie.
  3. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym:
  • w środę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, do której w naszym sanktuarium przygotowujemy się poprzez nowennę odprawianą każdego dnia po Mszy Świętej.
  1. Od soboty – 10.12 do niedzieli 18.12, w godzinach od 9:00 do 16:00, w domu sióstr na Górze Chełmskiej, będzie można nabyć w ramach kiermaszu świątecznego symbole Bożonarodzeniowe oraz świąteczne wypieki. Siostry serdecznie zapraszają. Dochód
    z kiermaszu przeznaczony jest na sanktuarium oraz budowę Centrum pielgrzymkowo – turystycznego.

2. Za tydzień, w sobotę – 10.12, odbędzie się również kolejne spotkanie dla kobiet.
    W programie spotkania przewidziana jest: Msza Święta, konferencja z serii tematów odpowiadających na pytanie:
    ‘Jak odnaleźć wewnętrzną równowagę?’, warsztat, modlitwa różańcowa i ciepły posiłek. Rozpoczęcie o godz. 10:00, zakończenie o godz. 16:00. Zapisy u sióstr

3. Msze Święte i nabożeństwa w najbliższym tygodniu wg porządku umieszczonego na drzwiach sanktuarium oraz na stronie internetowej. Msze roratnie w sanktuarium, we wtorki, czwartki i soboty.

Intencje na najbliższy tydzień zostały umieszczone w gablocie.

1. Budowę Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego można wspierać dobrowolną ofiarą do kopert wyłożonych w sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców siostry polecają w codziennej modlitwie różańcowej.
  2. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.