Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 30.12.2018

1. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia  i wspólnym kolędowaniem w sanktuarium. Zachęcamy do przyniesienia własnych instrumentów.
  2. W poniedziałek 31 grudnia Msza św. w sanktuarium o godz. 7.30. O godz. 16.30 wystawienia Najśw. Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie Starego Roku z odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga wysławiamy” w celu podziękowania Bogu za otrzymane w ciągu roku łaski.
  3. We wtorek 1 stycznia 2019 r., uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msza św. o godz.12.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Później kolędowanie.
  4. W niedzielę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Później kolędowanie. Tego dnia w kościołach święci się złoto, kadzidło i kredę, którą potem oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że w tym domu przyjmowany jest Chrystus. Tego dnia przypada również 29. rocznica święceń biskupich bpa Edwarda Dajczaka (1990) i 24. rocznica święceń biskupich bpa Pawła Cieślika (1995). Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  5. W uroczystość Objawienia Pańskiego w Koszalin przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Mszą św. w katedrze. O 13.15 Orszak wyruszy z Rynku Staromiejskiego i prowadzić będzie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.
  6. W I czwartek miesiąca stycznia, o godz. 15.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 16.30 nabożeństwem Godziny świętej.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo małych dzieci
  8. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
    – w środę wspomnienie obowiązkowe świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
    – w czwartek wspomnienie dowolne Najświętszego Imienia Jezus;
    – I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.