Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę Chrztu Pańskiego, 13.01.2019

Dzisiejszymi nieszporami święta Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga Ojca o Jezusie: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.

1. Na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00 błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja zakończona o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Później kolędowanie. Serdecznie zapraszamy!
  2. Od 18 do 25 stycznia kościoły chrześcijańskie przeżywają Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, którego mottem są słowa: „Dąż do sprawiedliwości”, Pwt 16, 18-20”. Z tej racji w niedzielę 27 stycznia nieszporom godz. 15.00 przewodniczyć będzie bp senior Paweł Cieślik. Razem siostrami zakonnymi z Koszalina modlić będziemy się o jedność chrześcijan.
  3. W piątek 18 stycznia z racji 18-stego dnia miesiąca, Msza św. przymierza o godz. 18.00. Od godz. 12.00 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona o godz. 17.30 różańcem.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
    – w czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata;
    – w sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
  5. Msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są wg. następującego porządku:
    – w niedzielę o godz. 12.00
    – w poniedziałki o godz. 7.30
    – w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00.
    – w dni powszednie o godz. 16.30 odmawiamy w sanktuarium różaniec przed Mszą św. Przed Mszą św. jest okazja do skorzystania ze spowiedzi św.
  6. Budowę Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego można wspierać dobrowolną ofiarą do kopert wyłożonych na czarnej skarbonce w sanktuarium wpisując swoją intencję. Siostry modlą się w tych intencjach podczas różańca. Natomiast cegiełki na budowę można nabywać bezpośrednio u sióstr w domu. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.