Wierzę w Jezusa Chrystusa (Jezus, Syn Ojca) – Kazania na Górze (3/2020)

Tę kolejną katechezę w kluczu: „CREDO – CZY WIERZYMY W TO, CO WYZNAJEMY” poprowadził ks. prof. Janusz Bujak – wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego i WSD Koszalin.
Spotkanie odbyło się na Górze Chełmskiej przy Sanktuarium Przymierza dnia 28 czerwca 2020 r. Troszczymy się o bezpieczne spotkania, stąd w dobie trwającej pandemii zachowujemy nadal podwójną formułę z możliwością bezpośredniego udziału oraz transmisji na żywo relacjonowanej przez telewizję internetową Dobre Media, za co z całego serca dziękujemy prezesowi ks. Krzysztofowi Witwickiemu wraz z zespołem.

Dzięki bezpośredniej transmisji poprzednie katechezy cieszyły się dużym zainteresowaniem: w kwietniu – ponad 3 tys. odtworzeń; w maju – 2,4 tys. wyświetleń, w czerwcu – 870 odtworzeń. Natomiast przy Sanktuarium Przymierza w czerwcu brało udział 40 osób. Niestety, nadal wspólnotowe spotkania przy kawie musimy odłożyć w czasie… Wszyscy mamy nadzieję, że stopniowo będziemy mogli powrócić do pełnego wymiaru naszych spotkań, gdy zniesione zostaną obostrzenia związane z zachowaniem zalecanych 2 m odległości…

To, jaki jest Bóg, On sam objawił nam najpierw w Starym Testamencie – począwszy od Abrahama, który pośród wiary politeistycznej, wielobóstwa słyszy w swoim sercu: Wyjdź ze swojej ziemi, opuść tę ziemię i idź do tej, którą ci ukażę… Wiara w Jednego Boga jest czymś najważniejszym, jest punktem wyjścia, ponieważ P. Bóg w swoim Miłosierdziu, w swojej Miłości, objawił nam pełnię prawdy o SOBIE. I to stało się, kiedy Syn Boży – druga Osoba Trójcy Św. – stał się Człowiekiem… to jest początek nowego Objawienia. (…) Chrystus ma otwarte ramiona dla wszystkich, te otwarte ramiona pokazują, że Chrystus nie żyje dla siebie, ale dla nas. Chrystus był nie tylko prawdziwym Człowiekiem… Chrystus jest również prawdziwym Bogiem (…) Gdy zwątpimy, że Chrystus był Bogiem, to Ewangelia staje się niezrozumiała.

Więcej na stronie Fundacji Przymierze