Get Adobe Flash player

Rodziny Szensztackie

Spotkania opłatkowe

W tym roku spotkania opłatkowe odbyły się w następujących parafiach:
29 grudnia 2016 roku – Miastko – parafia MB Wspomożenie Wiernych
15 stycznia 2017 roku – Parafia MB Nieustającej Pomocy w Świdwinie - opłatek wszystkich wspólnot Szensztackich, które są obecne na terenie parafii (Liga Rodzin, Związek Rodzin, Dziewczęta i osoby należące do kręgów MB Pielgrzymującej)
17 stycznia 2017 roku – Barwice, obecne były również rodziny z grupy Bobolice
20 stycznia 2017 roku – Darłowo, obecne były rodziny ze Sławna
Dnia 20 stycznia Roku Pańskiego 2017, kiedy to tego samego dnia, przed 75-cioma laty
o. J.Kentenich zawarł przymierze z MTA w duchu inscriptio, zaprzyjaźnione rodziny ze Sławna i Darłowa spotkały się w klasztorze oo. Franciszkanów w Darłowie na spotkaniu kolędowym. Atmosfera jaka się wytworzyła jeszcze bardziej nas zbliżyła. Spotkanie przebiegło w radosnym tonie przy niezliczonej wyśpiewanej ilości kolęd. Czas jednak szybko minął i przyszło nam się pożegnać, życząc sobie szybkiego kolejnego spotkania. NCPP

27 stycznia 2017 roku – Słupsk - parafia św. Maksymiliana razem z rodzinami ligowymi i związkowymi, obecne były również rodziny z Lęborka, a także przedstawiciele kręgów MB Pielgrzymującej
28 stycznia 2017 roku – Grzybowo, gdzie spotkały się rodziny z Kołobrzegu, Grzybowa, Korzystna, Białogardu i Gościna. Na opłatku gościliśmy naszego protektora ks. Bp Pawła Cieślika.

Dziękuję wszystkim, szczególnie animatorom grup, za podjęcie trudu zorganizowania i przygotowania spotkań opłatkowych. Poniżej zamieszczam przysłane zdjęcia z tych spotkań.

Zdjęcia

WYBÓR KIEROWNIKÓW DIECEZJALNYCH SZENSZTACKIEJ LIGI RODZIN

W sobotę 12.listopada 2016r. na spotkaniu animatorów reprezentujących grupy szensztackie Ligi Rodzin działające w naszej diecezji wybrano następców kierowników diecezjalnych. Po trzech latach kadencji - panią Teresę i pana Pawła Jędraszczyków zastąpią –Państwo Beata i Leon Drozdowscy, których wspierać będą zastępcy: Państwo Jolanta i Zygmunt Wilczyńscy oraz Państwo Anna i Andrzej Król.
Wspólnie omówiono program pracy na najbliższe miesiące, a także wysłuchano relacji Doroty i Wojciecha Osuchów z I Forum Rodzin, które odbyło się w Świdrze w dniach 29-31 października bieżącego roku.
Spotkanie zakończyło się mszą świętą, którą odprawił ks. Kazimierz Klawczyński – Diecezjalny Duszpasterz Ruchu Szensztackiego.

Czytaj więcej...

Uroczystość umieszczenia symbolu Oka Opatrzności w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy na Piaskach.

Dnia 22.10.2016r. wczesnym rankiem wyruszyliśmy „wesołym autobusem” jak to określiła, towarzysząca nam s. Krzysztofa, z Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej do Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach. Celem naszej pielgrzymki była chęć uczestniczenia w wydarzeniu umieszczenia symbolu Opatrzności Bożej w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy. 

Uroczystej Eucharystii przewodniczyli: bp P. Cieślik – protektor Ruchu Szensztackiego i bp B. Wojtuś – bp pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej.
W koncelebrze wzięło udział wielu księży, a wśród nich ojcowie szensztaccy: Arkadiusz Sosna i Wojciech Groch. Ucieszyła nas także duża liczba sióstr Maryi, które przywiozły ze sobą około 400 pielgrzymów z całej Polski. Wśród sióstr były obecne m.in.: siostra prowincjalna, s. Lidia, oraz s. Adelinde z Szensztat, asystentka generalna polskiej prowincji sióstr.
Po mszy świętej Rodzina Szensztacka z Bydgoszczy wykazała się niesamowitą gościnnością i nakarmiła nas wszystkich gorącymi daniami, dzięki którym mogliśmy się rozgrzać oraz poczęstowała nas niezliczoną ilością ciast.
Jakże było miło spotkać się po latach i porozmawiać z siostrami, które było nam dane poznać na naszej szensztackiej drodze życia.

Czytaj więcej...

XIX Czuwanie Rodziny Szensztackiej na Jasnej Górze 5/6 marzec 2016

„Przejdź w nas przez nasze czasy”

Pielgrzymki wiążą się sanktuariami. Nasza pielgrzymka rozpoczęła się od sanktuarium na Górze Chełmskiej i zmierzała do Częstochowy . Pisząc tę relacje przyszła mi na myśl Matka nasza Maryja, która wyruszyła w drogę do swej krewnej Elżbiety. Wiemy, że pospieszyła by podzielić się swoją radością z łaski zostania Matką Syna Bożego ale też pospieszyła z pomocą by jej towarzyszyć w codziennym dniu pełnym trosk. My również wyruszyliśmy w drogę zabierając ze sobą nasze troski i intencje osób, które prosiły nas o modlitwę by oddać cześć Maryi, wyprosić łaski miłosierdzia i przebaczenia, by powierzyć przez Jej wstawiennictwo czasy w których żyjemy. Trasa naszej pielgrzymki podzielona była na dwa etapy.

Czytaj więcej...

Skupienie adwentowe 2015 – dzielenie się w grupach.

Skupienie adwentowe 2015 – dzielenie się w grupach.
 
Tekst, który ma ukierunkować nasze dzielenie się jest wyjęty z książki „Nasze maryjne posłannictwo”, z Katechezy 7, którą Ojciec Kentenich wygłosił w kościele parafialnym w Ennabeuren, 28 kwietnia 1945 r. W tej miejscowości zatrzymał się zmierzając z Dachau do Szensztatu i razem z tamtejszą ludnością doświadczał nalotów i bombardowania wojsk alianckich i wskutek tego, cierpienia ludzi z powodu utraty najbliższych i domostw. Przesłania katechez tam wygłoszonych są ponadczasowe i również dzisiaj ukierunkowują nas na przeżywanie różnorakich doświadczeń życia. Katecheza, z której pochodzi poniższy fragment nosi tytuł: Z wdzięczności za ponownie darowane życie pragniemy stać się odbiciem Maryi, która jest pomocnicą Chrystusa.
Po wysłuchaniu tego fragmentu chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami, napisać na kartce swój wkład do kapitału łask, (np. adwentowe postanowienie), który złożymy do stągwi na mszy świętej podczas ofiarowania.

Czytaj więcej...