Get Adobe Flash player

Galeria

Pielgrzymka promienista na Górę Chełmską

W dniu 1 maja 2014 r.,  w godzinach porannych z pięciu miejscowości: Słupska, Świdwina, Barwic, Gościna i Połczyna Zdroju  wyruszyło ponad 200 osób w ramach Pielgrzymki Promienistej do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Serdecznie pozdrawiamy pielgrzymów i łączymy się z nimi w modlitwie przed obrazem MTA. Mater prefectam habebit curam! 

1. Grupa ze Słupska – XXI Piesza Pielgrzymka ze Słupska na Górę Chełmską „Totus Tuus”. Przewodnikiem grupy jest ks. Wojciech Panek.  W pielgrzymce brał udział również ks. Piotr Domaros. W grupie idzie siostra Zuzanna Pruszkowska ze Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego. Grupa liczy ok. 100 pielgrzymów.
2. Grupa z Gościna – przewodnik ks. Piotr Świątkowski, grupa liczy 31 pielgrzymów. Z Gościna pielgrzymki na Górę Chełmską z przerwami chodzą od 1984 roku. Najpierw były to pielgrzymki na odpust Wniebowzięcia NMP a ramach pielgrzymki promienistej jest to ich druga pielgrzymka.

 

 

 

 

 

3. Grupa ze Świdwina– przewodnik ks. Mariusz Gubow. Grupę wspierał również kleryk Tomasz Przybyła. Jest to druga piesza pielgrzymka ze Świdwina. W tym roku grupa liczy 19 pielgrzymów.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.  Grupa z Połczyna-Zdroju – przewodnik ks. Krzysztof Płuciennik. W grupie idą siostry salezjanki: s. Teresa Kokiel, s. Małgorzata Pieprzyk i siostra szensztacka s. Edyta Frankowska.  Grupa liczy 44 pielgrzymów i jest to ich druga pielgrzymka.

 

 

 

 

 

 

 

5. Grupa z Barwic – przewodnik ks. Stanisław Wiechowski. Z grupą idzie siostra szensztacka s.Aleksandra Mikołajczak. Jest to już 14. piesza pielgrzymka z Barwic na Górę Chełmską i pierwsza w ramach Pielgrzymki promienistej. Grupa liczy 40 osób. 

 

 

 

 

 

6. Grupa z Koszalina - przewodnik ks. Tomasz Kudaszewicz, który poraz pierwszy zorganizował grupę 110 pielgrzymów z parafii cywilno-wojskowej pw. św. Marcina w Koszalinie. Grupie towarzyszyła siostra pallotynka s. Zofia Trzonkowska.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!

   

Czytaj więcej...

Wyjątkowa niedziela

   

 

Czytaj więcej...

Maryjo, szensztat dziękuje - Jubileuszowe spotkanie na Jasnej Górze

   

 

Czytaj więcej...

Uroczystość Trzech Króli na Górze Chełmskiej i spotkanie opłatkowe Ruchu Szensztackiego

   

 

Czytaj więcej...