Get Adobe Flash player

DLA MŁODYCH

Sam Możesz Spróbować, czyli grudniowy SMS

 Już po raz kolejny zebraliśmy się w drugą sobotę miesiąca w cieniu sanktuarium, aby uczestniczyć w SMS-ie (Spotkaniu Młodzieży Szukającej). Tym razem Mszę o godzinie 15 celebrował, a następnie konferencję na temat „Sam Możesz Spróbować'', czyli jak dobrze przeżyć adwent, poprowadził dla nas ks. Krzysztof Płuciennik. Po najważniejszym i najpiękniejszym punkcie programu, czyli Eucharystii, wszyscy w radosnych nastrojach udaliśmy się do domu sióstr, gdzie przy ciepłej herbacie i ciastku czekaliśmy na ciąg dalszy naszego spotkania.

 

 

Czytaj więcej...

SMS, czyli nie Short Message Service

 W sobotę 8 listopada odbyło się spotkanie SMS [Spotkania Młodzieży Szukającej]. Rozpoczęliśmy je Mszą świętą o godzinie 15.00,którą odprawił ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, a następnie udaliśmy się do domu sióstr. Gościliśmy w tym dniu kleryka Przemka Skąpskiego, który poprowadził konferencję pt. Kilka wskazówek w podejściu do samego siebie.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Młodzież spotkała się na Górze Chełmskiej

W cieniu sanktuarium, na Górze Chełmskiej, 28.06.2014r. odbyło się II Spotkanie Młodzieży.
Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Andrzej Zaniewski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
Eucharystię ubogacał swoim śpiewem zespół muzyczny ks.Arkadiusza Oslisloka, który po skończonej Mszy Świętej zagrał dla wszystkich obecnych wspaniały godzinny koncert.
Rozbrzmiewająca muzyka napełniała nasze serca radością, ręce same podrywały się do klaskania.
Kiedy ostatnia nuta piosenki zakończyła swoje brzmienie, wszyscy razem udaliśmy się na wyczekiwane ognisko.

 

Czytaj więcej...

Kolejny SMS

 W sobotę odbyło się kolejne comiesięczne spotkanie z cyklu SMS, na którym przyjemność mieliśmy gościć ks. Rafała Jarosiewicza dyrektora Szkoły Nowej Ewangelizacji. Na początku spotkaliśmy się w domu sióstr, gdzie wysłuchaliśmy konferencji pt. Błędy popełniane w ewangelizacji i napiliśmy się ciepłej herbaty. Ksiądz opowiadał nam o tym, jakich błędów unikać, aby być dobrym ewangelizatorem i odpowiadał także na nasze pytania, bo tych „młodzieży szukającej" nigdy nie brakuje. Następnie udaliśmy się do sanktuarium, gdzie o godzinie 17 uczestniczyliśmy w najpiękniejszym punkcie naszego spotkania- Eucharystii. Dzisiejszy SMS był bardzo owocny i wyszliśmy z niego bogatsi o wskazówki, które pomogą nam jeszcze lepiej apostołować w codziennym życiu.
Dziękujemy ks. Rafałowi za osobiste świadectwo wiary i mamy nadzieję, że to nie jedyne nasze spotkanie na SMS.

 

Czytaj więcej...

Rozeznawanie duchowe

Jak w każdą drugą sobotę miesiąca na Górze Chełmskiej odbyło się spotkanie dla młodzieży, noszące tytuł "SMS" (Spotkania Młodzieży Szukającej). Nasze comiesięczne wydarzenie poprzedzała Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież. Ta część spotkania odbyła się na świeżym powietrzu, przed Sanktuarium. Po wspólnej, krótkiej modlitwie rozpoczął się wykład ks.dr Wojciecha Wójtowicza, dotyczący naszych wyborów i decyzji (tych mniejszych, ale i tych życiowych). Ksiądz pomógł nam zrozumieć istotę powołania nas do życia, do każdej dziedziny i pokazał nam, jak możemy odczytywać w tym wolę Boga. Głównym tematem konferencji była umiejętność naszego utwierdzania się w działaniu- o rozeznawaniu. Każdy z nas, na co dzień boryka się z różnymi dylematami, sprawami, które są obecne w naszym umyśle-od wczoraj, od teraz, ale i od miesięcy, i lat. Dzięki poznanym trzem aspektom, które powinniśmy brać pod uwagę przy rozeznawaniu- ja i moje pragnienie, ocena ludzi mi bliskich, żyjących ze mną (ważne, by nie były to wypowiedzi osób nam nieżyczliwych) oraz słuchanie głosu Boga- jesteśmy na dobrej drodze do podejmowania słusznych wyborów w naszym życiu. W czasie wspólnego odkrywania tajemnic rozeznawania, jedna wskazówka wydała mi się bardzo istotna: jeśli chcesz wiedzieć, czy czynisz właściwie, skonfrontuj swoje odczucia i to, czym Twoje działanie oddziałuje na otoczenie z fragmentem Pisma Świętego: Ga 5, 19-23. Te dwie drogi ukazane w Biblii pozwolą nam rozpoznać, czy nasze postępki są prawe i słuszne, czy też nie. 
Osobiście od niedawna uczęszczam regularnie na spotkania organizowane przez Siostry Szensztackie na Górze Chełmskiej, jednak czuję, że w bardzo szybkim czasie stają się one "uzależnieniem" dla młodego człowieka, który choć nie zawsze jest najbliżej z samym Panem Bogiem, to wciąż Go poszukuje i liczy na Jego pomoc. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy wahają się nad decyzją przyjścia na nasze spotkanie- na wszystkich czekamy z otwartymi ramionami i z uśmiechem na twarzy! Nie jesteś do niczego zobowiązany, ale gwarantuję- wrócisz do nas na pewno! Do zobaczenia 

 

Czytaj więcej...