Get Adobe Flash player

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin

XXI Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin

Serdecznie zapraszamy na XXI Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w uroczystość Wniebowzięcia NMP we wtorek 15 sierpnia 2017 r. 


PROGRAM:

10.00 – Rozważania różańcowe
11.00 – Koncert Ewangelizacyjny
w wykonaniu Diakoni Muzycznej „Tyle dobrego” pod kierunkiem ks. A. Osisloka
12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. E. Dajczaka
14.00 - Festyn Rodzinny - liczne atrakcje dla dzieci na starym stadionie, będzie też możliwość skorzystania z ciepłego posiłku, kawy i dobrego ciasta
16.00 – Nieszpory Maryjne

 

Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, 15.08.2016

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE


Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny!

Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie.
Chciałbym przytoczyć piękne słowa, wypowiedziane przez Papieża Franciszka
w Częstochowie, na Jasnej Górze, 28 lipca tego roku:
Bóg jest konkretny, komunikuje się z ludźmi, spędzając z nimi czas i to w konkretnych sytuacjach. Historia Waszego narodu uformowana jest przez Ewangelię, Krzyż i wierność Kościołowi, była świadkiem pozytywnego wpływu autentycznej wiary, przekazywanej z rodziny do rodziny, z ojca na syna, a zwłaszcza przez matki i babcie, którym trzeba bardzo dziękować. Przede wszystkim mogliście namacalnie dotknąć konkretnej i przezornej czułości Matki wszystkich, której przybyłem tutaj oddać cześć jako pielgrzym, a którą pozdrowiliśmy w Psalmie jako «chlubę naszego narodu» (Jdt 15, 9).
Właśnie dlatego, co roku chcemy się spotykać u Matki, aby każda rodzina naszej diecezji mogła zobaczyć, że są ludzie myślący podobnie, nie wstydzący się swojej wiary oraz tego, że wciąż poszukują Boga.
Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwali na modlitwie. Hasłem tegorocznej pielgrzymki niech staną się znamienne słowa: „Miłosierdzie szukające rodziny”.
Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 930 nabożeństwem różańcowym, natomiast
o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami
i kapłanami oraz zaproszonym bp. Damianem Brylem z Poznania ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie w swoim sercu, a które często spędzają sen z waszych powiek.
Po Eucharystii czeka nas wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny oraz atrakcyjne zabawy dla dzieci i całych rodzin.
Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!

+ Edward Dajczak
Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Odpust i XVII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin na Górę Chełmską

 Wczoraj odbyła się już XVII Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. W tym roku hasłem pielgrzymki były słowa:
,,Rodzina chrześcijańska – solą ziemi".
15 sierpnia br. coroczne obchody zainaugurowane zostały o godzinie 10.00 modlitwą różańcową. Następnie odbył się koncert ewangelizacyjny podczas którego były wspólnie śpiewane pieśni uwielbienia.

Czytaj więcej...

15 sierpnia 2013 r. - Odpust i XVII Pielgrzymka Rodzin

 

Diecezjalna pielgrzymka rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na  Górze Chełmskiej odbędzie w dniu 15 sierpnia 2013 r. (czwartek). Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka rozpocznie się o godz. 12.00, a czuwanie modlitewne zainaugurują rodziny o godz. 10.00. Tradycyjny festyn rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci i rodzin rozpocznie się po Eucharystii. Zawody i konkursy dla dzieci z udziałem Policji odbędą się na stadionie na Górze Chełmskiej. Liczne nagrody będą rozlosowane o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

15 sierpnia 2012 r. - Odpust i XVI Pielgrzymka Rodzin

 

Odpust - Pielgrzymka Rodzin, sierpień 2012

15 sierpnia br., w uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny odbył się odpust w Sanktuarium na Górze Chełmskiej, który tradycyjnie, już od 16 lat, połączony jest z pielgrzymką rodzin diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Uroczystej koncelebrze przewodniczył Ojciec diecezji, ks. bp Ordynariusz Edward Dajczak, homilie wygłosił ks. bp Stanisław Stefanek, biskup Senior diecezji łomżyńskiej, od lat oddany sprawom rodziny w naszej Ojczyźnie. Obecny był także ks. bp Senior Tadeusz Werno, liczni kapłani, klerycy i siostry zakonne. Na uroczystość przybyło ok. 6 tysięcy pielgrzymów, których w imieniu wspólnoty Sióstr Szensztackich powitała przełożona prowincjalna, s. M.Lidia Czerwonka.

Czytaj więcej...