Get Adobe Flash player

DZIEŃ KULTURY DLA GÓRY

Szensztacki Instytut Sióstr Maryi w Koszalinie organizuje w dniu 28 lipca 2018 r. Dzień Kultury dla Góry (dalej DKdG). Celem DKdG jest promocja kultury i powrót do tradycji kulturowej na Górze Chełmskiej; upowszechnianie kultury i sztuki wśród szerokiej rzeszy mieszkańców Koszalina i okolic; żywy kontakt z dziełami sztuki malarskiej – tradycyjnej; aktywny udział w różnych formach działalności kulturalnej oraz aktywne spędzanie czasu wolnego i integracja społeczeństwa lokalnego; wspieranie dzieła budowy Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego na Górze Chełmskiej.

W tym roku przygotowywany jest DKdG po raz pierwszy i mamy nadzieję, że inicjatywa ta, będzie kontynuowana w następnych latach. DKdG został objęty patronatem Prezydenta Miasta Koszalin, Biskupa diecezjalnego, Wicemarszałka Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, Muzeum Koszalińskiego, i Civitas Christiana.

Obecnie głównym celem imprezy jest wsparcie budowy Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznego na Górze Chełmskiej, które jest obecnie w stanie surowym
i wymaga jeszcze sporych nakładów finansowych, by mogło być ukończone. Dlatego też program przewiduje m.in. wystawę obrazów olejnych - malowanych ręcznie wraz z aukcją obrazów, loterię fantową „Buduj z nami…” a wszystko to, ma być ubogacone muzyką i śpiewem młodych artystów.

Miejsce imprezy: plac budowy przy Centrum Pielgrzymkowo – Turystycznym na Górze Chełmskiej. Wstęp wolny.

Dzień Kultury dla Góry zostanie ubogacony muzyką klasyczną, wykonaną na skrzypcach przez s. M. Zoję Dombrowską z Sankt Petersburga, przy akompaniamencie fortepianowym. Wystąpią także młodzi artyści z Mini Studio Poezji i Piosenki przy CK105 z Koszalina.
KONTAKT w celu bliższych informacji:
Szensztacki Instytut Sióstr Maryi
s.M. Eligia Pawlisz
ul. Słupska 1
75-016 Koszalin

Tel. Kom. 603 256 785 Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.