Get Adobe Flash player

Rekolekcje Rodzin Szensztackich

DSC 0243W dniach 29 czerwca – 1 lipca 2018 Rodziny Szensztackie spotkały się w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie na swych dorocznych rekolekcjach, by rozważyć temat świętości w życiu codziennym. Po niebiańskich ścieżkach oprowadzały 50. uczestników Siostry: s. M. Celina oraz s. M. Krzysztofa. W konferencjach odkrywały tajemnice, tj. czym jest świętość, kto jest doń powołany, jak dążyć do pełni radosnego zjednoczenia z Bogiem w Niebie – w myśl ADHORTACJI APOSTOLSKIEJ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA GAUDETE ET EXSULTATE - O POWOŁANIU DO ŚWIĘTOŚCI W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM, którą przybliżył nam ksiądz Piotr Skiba – ojciec duchowny WSD.

Z pomocą w rozważaniach przyszedł również w swych słowach założyciel ruchu szensztackiego – ojciec Józef Kentenich, którego myśli są nad wyraz aktualne i poruszające.
Pan Jezus „Chce, abyśmy byli świętymi i nie oczekuje, że zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym. (…) powołanie do świętości na różne sposoby jest obecne na kartach Biblii już od pierwszych jej stron.” Bóg każdego z nas, tak jak kiedyś Abrahama, zaprasza: "Żyj ze Mną w zażyłości i bądź bez skazy" (Rdz 17, 1).
Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość uczestnictwa w codziennych modlitwach porannych, Eucharystii, mogli skorzystać z sakramentu pojednania, który poprzedzony był poruszającym nabożeństwem pokutnym. Długie rozmowy, spotkania przy ciastku i kawie jednoczyły wspólnotę.
Niecodziennym doświadczeniem była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W małej kaplicy na rodziny z dziećmi przez całą noc czekał Jezus, Który słuchał słów z ust maluczkich, ich matek i ojców, Którego każdy mógł przez „swoje pół godziny” uwielbiać, prosić, poznawać.

Uwieńczeniem spotkania rekolekcyjnego była Eucharystia na Górze Chełmskiej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Tam małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie oraz Przymierze Miłości. Każde małżeństwo umocniło swe relacje poprzez dialog, podczas którego nie tylko wyznało na nowo „kocham cię”, ale też podkreśliło zasługi współmałżonka w słowach: „Dziękuję”.
Rekolekcje to czas poświęcony Bogu. W myśl, którą przekazujemy naszemu synkowi, ucząc go dzielenia się dobrami z innymi: „Kto daje, ten dostaje”, możemy oddać Bogu chwałę. Naprawdę czujemy się przez Boga obdarowani! Małgorzata i Krzysztof
DSCN9578 DSCN9582 DSCN9589 DSCN9591 DSCN9633 DSCN9653 DSCN9662